111 metrów hotelu Novotel

4227.Poland.Warsaw.Novotel 111 metrów hotelu Novotel

Tuż po zachodzie słońca …

Nigdy nie miałem lęku wysokości. Kiedyś pracowałem w biurze na 29 piętrze w jednym z warszawskich biurowców i wspominam to bardzo miło. Parapetów właściwie nie było, okna były na prawie całą wysokość pomieszczeń. Lubiłem przy nich stać i patrzeć na miasto, zwłaszcza nocą. Było też to całkiem praktyczne, w czasach bez aplikacji pokazujących korki on-line widać było ruch w prawie całym mieście. Kilka razy byłem też na dachu tego wieżowca, mieliśmy na górze anteny transmisyjne, radiolinie, talerze satelitarne. Można było podejść do niskiej barierki, a mimo że sporej części wieżowców Warszawy jeszcze nie było, widok był świetny. Szkoda, że tamta firma zbankrutowała, wysokość mnie pociąga.

Na propozycję Accor Hotels zareagowałem więc entuzjastycznie. Warsztaty fotograficzne w hotelu Novotel Centrum z możliwością wejścia na dach o zachodzie słońca. Nie jest łatwo uzyskać zgodę na takie wejście, często nawet telewizje mają z tym problem. Na dachu zazwyczaj jest tylko podłoga techniczna, kratki, mnóstwo anten i urządzeń klimatyzacyjnych. Wieją silne wiatry, trudno zapewnić bezpieczeństwo – zwłaszcza większej grupie ludzi. Taka okazja nie trafia się zatem zbyt często, skorzystałem bez zastanowienia.

Warsztaty poprowadził Marcin Bójko, redaktor naczelny magazynu Foto Plus. Pozdrawiam, wykład o panoramach był bardzo ciekawy. Mieliśmy możliwość pracy z dwiema modelkami, sesja na dachu parkingu też była udana. I na koniec zdjęcia z dachu podczas których, jak na zamówienie, przestał padać deszcz i pojawiło się piękne światło zachodzącego słońca. To była udana niedziela.

Czas na Warszawę widzianą z wysokości 111 metrów. Zapraszam.

4237.Poland.Warsaw.Novotel 111 metrów hotelu Novotel

PKiN nadal dominuje nad miastem

4229.Poland.Warsaw.Novotel 111 metrów hotelu Novotel

Złota 44

4236.Poland.Warsaw.Novotel 111 metrów hotelu Novotel

Nieco zagubiona Kinoteka

4235.Poland.Warsaw.Novotel 111 metrów hotelu Novotel

Wspominałem, że padało?

4228.Poland.Warsaw.Novotel 111 metrów hotelu Novotel

Panorama Centrum w nieco innym ujęciu

4230.Poland.Warsaw.Novotel 111 metrów hotelu Novotel

Na koniec trzy zdjęcia z sesji na parkingu, pozowała Weronika Sochacz.

4231.Poland.Warsaw.Novotel 111 metrów hotelu Novotel

4233.Poland.Warsaw.Novotel 111 metrów hotelu Novotel

4234.Poland.Warsaw.Novotel 111 metrów hotelu Novotel

Oraz mały backstage z dachu.

PS, notka bierze udział w konkursie AccorHotels na najlepsze zdjęcia z warsztatów. Do wygrania jest pobyt i możliwość robienia zdjęć z innego hotelu sieci. Jakby coś to wybieram Novotel Gdańsk Marina :) Trzymajcie kciuki!

Hotel Novotel Centrum Warszawa, 26 kwietnia 2015

facebook 111 metrów hotelu Novoteltwitter 111 metrów hotelu Novotelgoogle plus 111 metrów hotelu Novotelmail 111 metrów hotelu Novotel

2 myśli nt. „111 metrów hotelu Novotel

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *