111 metrów hotelu Novotel

Tuż po zachodzie słońca …

Nigdy nie miałem lęku wysokości. Kiedyś pracowałem w biurze na 29 piętrze w jednym z warszawskich biurowców i wspominam to bardzo miło. Parapetów właściwie nie było, okna były na prawie całą wysokość pomieszczeń. Lubiłem przy nich stać i patrzeć na miasto, zwłaszcza nocą. Było też to całkiem praktyczne, w czasach bez aplikacji pokazujących korki on-line widać było ruch w prawie całym mieście. Kilka razy byłem też na dachu tego wieżowca, mieliśmy na górze anteny transmisyjne, radiolinie, talerze satelitarne. Można było podejść do niskiej barierki, a mimo że sporej części wieżowców Warszawy jeszcze nie było, widok był świetny. Szkoda, że tamta firma zbankrutowała, wysokość mnie pociąga.

Na propozycję Accor Hotels zareagowałem więc entuzjastycznie. Warsztaty fotograficzne w hotelu Novotel Centrum z możliwością wejścia na dach o zachodzie słońca. Nie jest łatwo uzyskać zgodę na takie wejście, często nawet telewizje mają z tym problem. Na dachu zazwyczaj jest tylko podłoga techniczna, kratki, mnóstwo anten i urządzeń klimatyzacyjnych. Wieją silne wiatry, trudno zapewnić bezpieczeństwo – zwłaszcza większej grupie ludzi. Taka okazja nie trafia się zatem zbyt często, skorzystałem bez zastanowienia.

Warsztaty poprowadził Marcin Bójko, redaktor naczelny magazynu Foto Plus. Pozdrawiam, wykład o panoramach był bardzo ciekawy. Mieliśmy możliwość pracy z dwiema modelkami, sesja na dachu parkingu też była udana. I na koniec zdjęcia z dachu podczas których, jak na zamówienie, przestał padać deszcz i pojawiło się piękne światło zachodzącego słońca. To była udana niedziela.

Czas na Warszawę widzianą z wysokości 111 metrów. Zapraszam.

PKiN nadal dominuje nad miastem

Złota 44

Nieco zagubiona Kinoteka

Wspominałem, że padało?

Panorama Centrum w nieco innym ujęciu

Na koniec trzy zdjęcia z sesji na parkingu, pozowała Weronika Sochacz.

Oraz mały backstage z dachu.

PS, notka bierze udział w konkursie AccorHotels na najlepsze zdjęcia z warsztatów. Do wygrania jest pobyt i możliwość robienia zdjęć z innego hotelu sieci. Jakby coś to wybieram Novotel Gdańsk Marina :) Trzymajcie kciuki!

Hotel Novotel Centrum Warszawa, 26 kwietnia 2015

2 odpowiedzi na “111 metrów hotelu Novotel”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *